Post Image

Bugün Dünya Tersten Kalkmış Galiba

Bugün haberlerde anlam veremediğim bir terslik var. Ardı ardına komik zıtlıklar karşıma çıkıp duruyor. Böyle toplu olarak üzerime gelen “şaka gibi” haberlerden ne anlam çıkarmalı bilemedim. Bir de siz bakın da bana açıklayın.

.

“Huzurlu Yaşam” İçin Tabanca Ödüllü Atış Yarışması

?!. Ben şahsen mantığını çözemedim. Aklıma “Bowling For Columbine” belgeselinde Amerika’da suç oranının en çok olduğu bölgelerdeki silah kullanımı geldi… Yahu bu insanlar hiç bi araştırmaz, hiç mi okumaz da böyle maganda usulü yarışmalar düzenler? Ama günahlarını almayayım, elde edilen gelirle “lokal” yapımı desteklenecekmiş (!)…

.

Aydın(!) Kişiden Hakkındaki İddiaya Bilgi ve Görgü Dolu Cevap: “Argo sözlüğümü yuttururum… Kafanı b.k kavanozuna sokarım”

Bu adam 150 ciltlik ansiklopedi yazsa kaç yazar… Ne diyim şimdi… Tövbe Estağfurullah.

.

Devlet Başkanı Açlık Grevinde

Bolivya Devlet Başkanı Morales seçim tarihlerinin kesinleşmesi için 14 işçi ve sosyal topluluk lideri ile birlikte açlık grevine başlamış. Japonya’daki “kriz geçene kadar yalnızca pilav yiyeceğim” açıklamasından bu yana gördüğüm en yerinde devlet yöneticisi tepkisi. Gel de Güney Amerika’yı sevme.

.

Brezilya IMF’ye Kredi Verecek

Gören de zanneder ki IMF’ye G20’de ayrılan pay yetmemiş, Brezilya refahtan boğulmuş “acaba bugün nereye para dağıtsam” derdinde, garibim IMF’de fakir fukara kuruluşu… Haberin içeriğini okuyunca biraz anlamlı olsa da geneline bakıldığında garipsenecek bir durum.

.

Yarım saatte elle tutulur bir gelişme görmedim. Yalnızca bu 4 haberdeki terslik dikkatimi çekti. Bu yüzden irkildim, bugünkü haberlerden korktum. Bu işte bir terslik var. Daha da bakmam bugün haberlere… купіть ноутбукпродвинуть сайт