Post Image

Kriz Genelevleri Teğet Geçmedi

images

Ekonomik krizden etkilenmeyen kalmadı. Bu konuda söyleyecek pek bir şey yok. Fakat krizin değişik etkilerini görmeye devam ediyoruz.

Almanya’da genelevler de krizden nasibini almış. Karlarının %30 azalmış olmasına çözüm olarak kampanyalar(!) yapmayı uygun gören genelevler yine de aradıkları kurtuluşu bulamamış gibi gözüküyormuş… Kampanya dedikleri de “2 al 1 öde” veya “etiketin yarısı” kıvamında kampanyalar. Yine de kriz bu, söz dinlemez. Kriz genelevlere de kiriş girmiş sonuç olarak.

Bunun temel bir sebebi de haberin devamında gizli.

Büyükşehirlerde uzun çalışma saatlerinin değişilmezlerinden birisi dışarıda yemek yemektir. Eve geç geldiğinizde yemek yapmaya üşenirsiniz veya ofiste yer gelirsiniz. Bazen iş çıkışı doğrudan dışarıda birileriyle buluşur eve tok dönersiniz. Bu da elbette evde yemek yapmaktan daha tuzluya patlar. Benim bildiğim krize karşı büyükşehirlerde alınan ilk önlemlerden birisi evde yemek yemeye gayret etmektir.

Genelevler de aynı şekilde evde yemek yemeyi(!) seçenlerin kurbanı olmuş. Açıklamaya göre bu sayede erotik malzemeler satan dükkanlar satışlarını arttırmış…

Buradan çıkacak iki sonuç var:

1. Siz siz olun, kriz bitene kadar her şeyi evdeki malzemelerle yapın.

2. Almanya’da evli barklı adamlar da bolca genelevlere uğruyormuş…