Post Image
By ufukerdogmusMarch 28, 2009In Bensel

Milli Maçı Unutup Birilerine Söz Veriş Olmanın Dayanılmaz Acısıyla Seçimlere Bir Gün Kala Futbol Hakkında Yazmanın Kahrını Birleştiren, Anlamsallıktan Çok Duygu Boşaltımı Amaçlı Yazı

Budur…

.

Sen kalk, haftalardır beklediğin, 2 maçı da kazanmamız durumunda Dünya gözüyle bizimle ilgili gelmiş geçmiş (Bence Dünya 3.lüğü ile kapışır) en önemli olası futbol olayına ramak kala git birilerine buluşma sözü ver. Olacak iş değil!

Hani her maçı izleyen bir adam değilimdir, fakat önemli maçları kaçırmam… sayılır. Fanatik hiç değilimdir ama milli maç veya Avrupa kupası oldu mu, içim kıpır kıpır olur. Yerimde duramam.

Gurbette yeniyetme olduğumuzdan garip bir psikolojiye bürünüyoruz bu gibi durumlarda. Bir fırsat, birileriyle bir etkinlik ihtimali çıktığı gibi atlıyoruz. Ne de olsa seçicilikten uzak, insanlarla tanışma, ortamlara akma niyetindeyiz henüz. Bu sebeple hem bugün hem yarın planları yaptık, diyorduk ki ne güzel dopdolu haftasonu… “Allah boş duranı sevmezmiş.” (!)

Öte yandan da hafta boyunca “İspanya-Türkiye maçını Fransa’da nasıl canlı izlerim?”, “internetten kaçak NTV yayını bulabilir miyim?” derdinde heyecan içinde bekledim. Fatih Terim’den kadro haberi aradım. “Aman inşallah çift forvet oynatır, şunları oynatır, bunu yapar” gibi hayallerimi besledim. Bugün tam açıkladığı kadroyu okuyup tam istediğim kadro olduğunu görüp maçı izlemek için iyiden iyiye sabırsızlanınca jeton düştü… Akşama birilerine söz vermiştik…

Bu durumda elbette ki planı son dakika iptal edip maçı izleyecek değilim. Kaderime küsüp özetleri izlemekle yetinirim herhalde. Bu duygu alaborasında da sonuç olarak, aklımdaki yazmak istediğim onlarca konuya, yarınki seçimlerin önemine ve futbol yazmaktan uzak durma isteklerime rağmen oturdum bu satırları karalıyorum.

Şakacı bir kez daha yaptı yapacağını…

Alacağını aldın, vereceğin olsun Şakacı!

.

Öte yandan da tüm batıllığımı seferber ederek kendimi avutuyorum. Benim maç izleme keyfim maça kurban ettiğim “adak” olsun! Yeter ki tahmin ettiğim üzere 3 golü atalım. Madem batıllığın yeri gelmişken kehanetimi de yazayım: İlk golü henüz başlarda biz yiyeceğiz. 3 gol atarak kazanacağız. Gollerden birisini Semih atacak. Oyuna da sonradan Nuri Şahin girecek, yıldızını parlatacak.

İyi seyirler. Salı günü Türkiye – İspanya maçını beraber canlı izleyebilme dileğimle.