Post Image

Öteki Gül'e Güçleri Yetmedi, Bunun Ne Günahı Vardı?

Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar derken aynı ekolün 4. partisi de aynı şekilde kapatıldı. Henüz 2 sene olmadı ki aynı açıklama ve sonuç bildirisine rağmen AK Parti kapatılmamış, belki de kapatılamamıştı.

İki parti de odaktı, birisi %47 olduğundan “hadi harçlığını keselim gitsin” dendi, diğeri yeri geldiğince aşırı Kürt milliyetçisi ve PKK destekçisi olduğundan toplumun çoğunluğunu pompalamak için kapatıldı ve “malvarlığı hazineye aktarılsın” dendi.

Gerekçesi ne olursa olsun, parti kapatmanın kabul edilebilir olması çok zor. İmkansız demiyorum, fakat çok zor. Aynı kadronun da 4. defa kapatılmış olması bu zorluk dolayısıyla onların başarısı mıdır yoksa yasaların başarısızlığı mıdır emin olamıyorum.

Bu ortamda yargının bana göre suçu yok. Sonuçta konmuş kuralları uyguluyorlar. Görevleri bu. Ancak yasaları suçlayabilirim. Basını, nefretle beslenen halkı, cehaletle büyüyen akımları suçlayabilirim.

Milli Selamet, Refah, Fazilet serisinin nispeten yarım devamı sayılabilecek AK Parti kapatılmayarak 4. sıçramayı es geçti, veya geçirildi. Peki onlarınki can da bunlarınki patlıcan mı?

Haydi diyelim bu kapatma kararı doğru (ki bence de doğru, ama “kapatma”yı haklı göstermez), o halde öncekileri neden kapatmadınız?

Israrla vurgulamak isterim ki, AK Parti’nin de DTP’nin de aynı tanım dahilinde “eylemlerin odağı olduğu” saptandı.

Aynı suçu işleyip ayrı cezalar alınıyorsa adalet bunun neresinde?

AK Parti kapatılmadığında toplum baskısından da olsa bir adım ilerledik sanmıştım. Şimdi görün bakalım çıkacak curcunayı.

.

not: Umarım okuyan herkes bir yorum bırakır. Konu önemli, fikirleri paylaşmalı.

ополаскиватель для зубовдубовый паркет

One Comment

  • Ovgu

    December 12, 2009 at 1:03 pm

    Ben de yasamayı sorumlu tutuyorum. AKP anayasa değiştirme olayını türban sorununa indirgemeseydi, adam gibi ele alsaydı sorunu, bugün bu noktada olunmayabilirdi. Şu anda yargıya yüklenmek anlamsızdır, adamlar kural kitabına bakar uygular.