Post Image

Van Minüt Meclis

Meclis’i başkanvekili kendi kendine açtı… Ve kapadı. (Kaynak: NTVMSNBC)

Yukarıdaki resmi dikkatler incelerseniz resimde meclisin boş olmadığını farkedersiniz. Garibim başkanvekili (başkan bile yok) ve gerekli ekip mecbur gönderilmiş, kendi kendilerine oracıkta bir şeyler yapıyorlar. Es kaza gören birisi “Hemşerim ne yapıyorsunuz?” dese, “milleti temsil ediyoruz” diyecekler mecbur. Millet Meclisi değil mi?

Kafam karıştı.

Canım milletimi temsil eden canım meclisimin meğer içini boşaltmışlar seçim bahanesine. Bundan çok önce de seçim yaklaşıyor diye ara vermişlerdi, o da krizi kaynatmak içindi. Yazın da zaten tatile çıkıyorlar… Bilmiyorum işte, kafam karıştı. Tanıdığım bildiğim kimse işi gücü bırakmadıysa, bu ne menem bir temsildir?

.

Yerel seçimlerde partice seferberlik edilmesine karşıyım. Aslen yerel seçimde partiye değil adaya oy verilmesinin önemine inanıyorum.

Haydi diyelim partiye oy vermeye devam ediyoruz, çünkü partiler için bu seçimler önemli… O halde parti başkanları işlerini güçlerini bırakıp gezedursun, adaylar uğraşsın. Geri kalanları nerede peki bu vekillerin? Meclis de mi “yan gelip yatma yeri” oldu görmeyeli?

Meclis açılmış. Bir dakika içinde kapanmış… Vay be, hakikaten kriz teğet geçmiş herhalde ki koskoca meclise yetivermiş “van minüt”*. Sanki bolluktan yapacak şey kalmamış. Sanki huzur ve düzen almış başını gitmiş, tartışacak konu kalmamış. Sanki tek derdimiz yerel seçimlermiş.

Bitse de gitseler… İşlerinin başına.

.

Yanılıyor muyum?

Yoksa yamuluyor muyuz?..

.

.

* Haberin yorumlarında Mustafa Çörekçi’nin yorumundan: “….One minute meclise de uğramış!”